Przedszkole i Żłobek Szczecin Montessori

Blog

Zapraszamy serdecznie

Blog

 to nie tylko miejsce w którym opisujemy ciekawe wydarzenia z życia naszego Przedszkola i Żłobka Montessori ale też miejsce w którym znajdą miejsce różnorodne artykuły, porady i inspiracje dla rodziców, nauczycieli, którzy pragną zgłębić wiedzę na temat wdrażania metody Montessori. Zapraszamy serdecznie do współtworzenia bloga i dzielenia się z nami spostrzeżeniami.

CIEKAWE ARTYKUŁY I LINKI

Dzień Głośnego Czytania 2023

Dlaczego warto czytać na głos? Rozwija ono wyobraźnię, wspomaga koncentrację i pogłębia wiedzę oraz zwiększa zasób słownictwa Pani Marta Kucharz – autorka powieści pt. ” Sekret pustej książki”, opowiedziała dzieciom o tym jak należy dbać o książki, gdzie można kupić lub wypożyczyć i kim jest bibliotekarz/bibliotekarka. Dzieci poszukiwały odpowiedzi na pytanie: Co by było, gdyby na świecie nie było książek? Dzieci mogły pokazać swoją ulubioną książkę i o niej opowiedzieć. Na końcu Pani Marta przeczytała dzieciom wiersze polskich autorów. Zwieńczeniem tego wydarzenia jest wystawa prac plastycznych Dzieci pt. ” Czytanie to na najlepsza zabawa, jaka sobie ludzkość wymyśliła”

Czytaj więcej »

Kapsuła Czasu

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, to święto ustanowione, po to, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Dzień zwyczajny i niezwyczajny dostarczył nam dzisiaj wielu emocji. Obok wspaniałych zabaw, pysznych sorbetowych lodów, przedszkolaki zakopały w naszym pięknym ogrodzie – Kapsułę Czasu, a w niej ukryte nasze marzenia i plany. Towarzyszyły nam oczywiście dzieci najmłodsze.

Czytaj więcej »

Ścieżka Sensoryczna

Dziś odwiedziliśmy Ścieżkę Sensoryczną – Ścieżka Bosych Stóp. Chodzenie boso jest bardzo korzystne dla naszego zdrowia. Wzmocniliśmy nasze mięśnie, więzadła i stawy. Poprawiliśmy jakość naszej krwi, dotleniliśmy organizm. To było wspaniałe sensoryczne doświadczenie i wspaniały masaż

Czytaj więcej »

153 rocznica urodzin Marii Montessori

153 urodziny Marii Montessori. Dziś obchodzimy 153 urodziny Marii Montessori- kobiety wyjątkowej. Kim była Maria Montessori? Co jej zawdzięczamy? Co po sobie zostawiła? Maria Montessori była wielkim człowiekiem, była laureatką nagrody Nobla i wielu innych prestiżowych nagród za swój dorobek pedagogiczny Dziecko w sposób nadzwyczajny. Odkryła Dziecko na nowo.

Czytaj więcej »

Kuchnia Błotna

W dniu dzisiejszym udaliśmy sie pod werandę, gdzie czekały na nas niespodziannki. Wspólne tańce i spiewy otworzyły dzisiejszy mini piknik połączony z grillowaniem. Na koniec oficjalnie otworzyliśmy naszą kuchnię błotną, na którą długo czekaliśmy.

Czytaj więcej »